Dostawa kwiatów - cała Polska 36,90 zł - zamów już dzisiaj! - Kurier Poczta Kwiaty 24h

 

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-04-15

Czy kwiaty przenoszą wirusy?

Kwiaty + Wirus = ?

 

Czy istnieją kwiatowe wirusy?

 

W czasach kiedy dookoła bombardowani jesteśmy wiadomościami na temat wirusów wszelakich postaci, przychodzi na myśl pytanie — czy kwiaty też przenoszą wirusy?

Zacznijmy od tego czy w ogóle istnieją wirusy roślinne? Tak, jak wszystko co żywe, rośliny mogą chorować. Jednak nie są to choroby, które mogą zaszkodzić człowiekowi. Pod warunkiem oczywiście, że nie spożyjemy np. chorego warzywa. Nawet zakażenia z rośliny na roślinę są trudne, a co dopiero z rośliny na człowieka. 

 

Wirusy się przenoszą?

 

Czy kiedy chora osoba dotknie kwiat, wirus nie osadzi się na nim? W końcu kwiat to żywa roślina, wirusy powinny móc w niej przeżyć — na szczęście nie. Nie da się zarazić kwiatów katarem, ani grypą żołądkową. Wirusy ludzkie nie przetrwają na roślinie, aby zarazić inną osobę. 

Kwiaty zamawiane przez internet są dostarczane bezpośrednio przez kuriera do rąk odbiorcy. Zawsze należy zachować rozsądne zasady higieny — myć ręce, nosić maseczkę i nie narażać się na niepotrzebne ryzyko. 

 

Czy kwiaty mogą pomóc?

 

Zdecydowanie! Kwiaty, jak w małżeństwie — w zdrowiu i chorobie ;) Piękny bukiet, świeżych kwiatów, może podnieść na duchu i wnieść radość nawet w najgorszej chwili. My zdecydowanie polecamy bukiet tęczowe życzenia który rozjaśni każde oblicze

Bukiet kwiatów Tęczowe Życzenia

pixel