Dostawa kwiatów - cała Polska 36,90 zł - zamów już dzisiaj! - Kurier Poczta Kwiaty 24h

 

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kwiaty na Pogrzeb - Wieńce i Wiązanki

Kwiaty na pogrzeb — wieniec czy wiązanka?

 

Na całym świecie od dawien dawna obowiązuje zwyczaj żegnania zmarłych kwiatami, ułożonymi w bukiety, wiązanki i kompozycje wszelakich kształtów, kolorów i rozmiarów. Aby podkreślić wyrazy współczucia i oddać swoją żałobę, do kompozycji dodaje się szarfę - gładką lub z indywidualnym napisem.

 

Jakie kwiaty na pogrzeb?

 

Mocno rozbudowany rynek florystyczny powoduje, że aż trudno zdecydować co wybrać - Jakie kwiaty? Jaki kształt wiązanki? Czy z szarfą czy bez? 

Kwiaty nagrobne występują najczęściej w postaci okrągłych wieńców, które można ułożyć dookoła zniczy lub postawić przy trumnie w kościele. Taką kompozycję także można przyozdobić szarfą kondolencyjną. 

Wieniec z gerber z dostawąWieniec na zawsze z nami kwiaty na pogrzeb z dostawąWieniec wspomnienie kwiaty na pogrzeb z dostawą

 

 

Wiązanki pogrzebowe coraz częściej przybierają kształt łezki. Taka kompozycja umożliwia łączenie różnych typów kwiatów, w różnych długościach. Najbardziej popularne kwiaty pogrzebowe to oczywiście chryzantemy, ale wśród nich znajdziemy także gerbery, lilie czy goździki. Jednak coraz częściej kwiatami kondolencyjnymi stają się także róże. 

 

Wiązanka Wszyscy Święci kwiaty na pogrzeb z dostawąWiązanka z goździków kwiaty na pogrzeb z dostawąBukiet Kondolencyjny XI kwiaty na pogrzeb z dostawą

 

Czy kolor kwiatów na pogrzeb ma znaczenie?

 

W Europie kwiaty na pogrzeb powinny mieć barwę żółtą, ponieważ uważa się go za kolor zadumy, smutku i żalu związanego z pożegnaniem zmarłej osoby. Jednak ostateczny kolor kompozycji na ostatnie pożegnanie może być całkowicie dowolny. Większość wybiera kwiaty i kolory zgodne z gustem zmarłego. 

W Polsce istnieje powoli zapominany zwyczaj, doboru koloru kwiatów w zależności od wieku zmarłego - im starsza osoba tym kolory kwiatów powinny być ciemniejsze, zaś w przypadku przedwcześnie żegnanych dzieci i noworodków, odpowiednim wyborem będą kwiaty w odcieniach pastelowych, białym lub kremowym. 

 

Kwiaty z dostawą na pogrzeb

Często zdarza się, że uroczystość pochówku odbywa się w dni powszednie, w godzinach pracy albo w mieście oddalonym o wiele kilometrów. Ostatnie pożegnanie jakim jest pogrzeb to smutne wydarzenie, ale bardzo ważne dla bliskich, jednak nie zawsze jest opcja pojawić się na nim osobiście. Kwiaty z dostawą na cmentarz to u nas stała pozycja w ofercie kwiaciarni internetowej. Doręczymy kwiaty kurierem na terenie całej Polski, na zamówienie indywidualne również zagranicę. 

pixel