Dostawa kwiatów - cała Polska 36,90 zł - zamów już dzisiaj! - Kurier Poczta Kwiaty 24h

 

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-04-21

Dla kogo podium - rośliny doniczkowe

Jakie są najpopularniejsze rośliny doniczkowe?

 

Praktycznie w każdym domu, można spotkać kwiaty i roślinność. To one nadają ciepła wnętrzom i kolorują każdą przestrzeń. Kwiaty cięte dają wiele możliwości i częste zmiany klimatu wystroju. Jednak nie wszyscy chcą częstych zmian. W pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdzają się zarówno kwiaty doniczkowe kwitnące, jak i również rośliny, które nie kwitną. A więc jakie są najpopularniejsze kwiaty doniczkowe?

 

Top of the top — storczyk!

 

Zdecydowane zwycięstwo przypada storczykom! Występują w różnych odmianach, wielu barwach i nie wymagają skomplikowanej opieki. Wystarczy raz w tygodniu wstawić je na chwilę do wody, a na co dzień zapewnić pokojową temperaturę i odrobinę światła. Storczyków natomiast nie powinno stawiać w miejscach, gdzie będą wystawione na bezpośrednie działanie słońca.

Storczyk w doniczce

 

Grubosz - drzewko szczęścia

 

Drzewka szczęścia to pozycja numer dwa z najpopularniejszych kwiatów doniczkowych. Bardzo efektowny wygląd, przypominający miniaturowe drzewo, kojarzące się w wielu kulturach jako talizman szczęścia i fortuny. Lubi nasłonecznione miejsca i dość częste podlewanie, jednak zawsze należy poczekać, aż ziemia w doniczce przeschnie. Latem grubosze bardzo dobrze czują się na balkonach, ponieważ nocne temperatury sprzyjają ich rozwojowi. 

 

Drzewko szczęścia w doniczce

 

Kalanchoe - wiecznie kwitnąca.

 

I ostatnia na liście top 3 najpopularniejszych kwiatów doniczkowych jest wiecznie kwitnąca kalanchoe. Występuje we wszystkich kolorach tęczy, niektóre odmiany mają kwiaty pojedyncze, niektóre podwójne. Kwitnie bardzo bujnie, dlatego sprawdza się idealnie i w doniczce i na balkonie. Nie wymaga wiele uwagi. Roślina lubi nasłonecznione miejsca i temperaturę powyżej 12 stopni. Podlewanie nie może być częstszsze niż raz w tygodniu. Zdecydowanie lepiej jest przesuczyć kalanchoe niż przelać. Idealnie sprawdzi się jako prezent np. na Dzień Matki.

 

Kalanchoe w doniczce

pixel