Dostawa kwiatów - cała Polska 36,90 zł - zamów już dzisiaj! - Kurier Poczta Kwiaty 24h

 

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-05-14

Kwiaty na Dzień Matki - ciekawa historia i fakty

Dzień Matki - historia i obchody

Dzień Matki jest uznawany za wyraz szacunku, miłości i podziękowania dla wszystkich matek na świecie. Obchody tego święta mają miejsce w różnych terminach, zależnie od kraju, w którym jest obchodzone. W Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja. Historia tego święta sięga czasów starożytnych, kiedy to czczono matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. Współcześnie Dzień Matki ma charakter rodzinnego święta, podczas którego dzieci obdarowują swoje mamy prezentami, głównie kwiatami i słodyczami.

Obchody Dnia Matki na świecie

Historia Dnia Matki jest ciekawa i zróżnicowana w zależności od regionu. W Anglii i Irlandii już w średniowieczu obchodzono tzw. matczyną niedzielę, podczas której dzieci wręczały matkom fiołki i ciasta. W Stanach Zjednoczonych pomysłodawczynią Dnia Matki była nauczycielka Ann Maria Jarvis, a w Polsce pierwsze obchody Dnia Matki miały miejsce w 1914 roku. Dzień Matki obchodzony jest w różnych terminach i z różnymi zwyczajami na całym świecie. Niektóre kraje mają też specjalne tradycje związane z tym dniem.

Kwiaty jako uniwersalny sposób na wyrażenie uczuć

Kwiaty to jeden z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych sposobów na wyrażenie uczuć i emocji. Mogą być symbolem miłości, wdzięczności, radości, smutku czy współczucia. Mogą też być sposobem na udekorowanie wnętrza i stworzenie przyjemnej atmosfery. Kwiaty można kupić w kwiaciarniach stacjonarnych lub zamówić przez internet.

Nasza kwiaciarnia oferująca dostawę kwiatów na terenie Polski

Jedną z najchętniej odwiedzanych kwiaciarni internetowych oferujących dostawę kwiatów na terenie całej Polski jest nasza kwiaciarnia KwiatyOnline24.pl. Oferujemy szeroki wybór bukietów i kompozycji kwiatowych na różne okazje, w tym na Dzień Matki. Gwarantujemy najwyższą świeżość kwiatów i dostawę kwiatów w Dniu Matki.

pixel