Dostawa kwiatów - cała Polska 36,90 zł - zamów już dzisiaj! - Kurier Poczta Kwiaty 24h

 

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-04-24

Czy storczyk jest piwoszem?

Czy storczyk jest piwoszem?

 

W naszym ostatnim wpisie (KLIK) na 1 miejscu podium popularności stanął storczyk. Spróbujmy się przyjrzeć mu jeszcze dokładniej. 

 

Biały Phalaenopsis w doniczce

 

Storczyk najczęściej spotykany — Phalaenopsis urzeka swoim wyglądem już od pierwszej chwili. Występuje w wielu odmianach i bujnych kolorach. Jego kwiaty mogą być jednokolorowe, dwukolorowe, w prążki i w kropki. Często przy spontanicznym zakupie, nie zastanawiamy się, czy będziemy w stanie zapewnić tej wielobarwnej roślince odpowiednie warunki. 

 

Odpowiednie, czyli jakie?

 

Phalaenopsis lubi ciasne przestrzenie, dlatego nie przesadzamy ich zbyt często. Ich korzenie bardzo dobrze czują się ściśnięte, jeśli część z nich ma możliwość wystawać nad powierzchnię.

Storczyk jest kwiatem ciepłolubnym. Amplituda temperatur odpowiednich dla niego to 17-27 stopni i wysoka wilgotność powietrza.

Ziemia, w której trzymamy storczyki, powinna być odpowiednio przygotowana. Można kupić gotowe mieszanki przygotowane specjalnie dla nich.

Zostało jeszcze podlewanie — niezwykle istotne! Podłoże powinno być zawsze lekko wilgotne. Najlepszym sposobem jest raz w tygodniu włożyć storczyk do miski z wodą, tak aby doniczka do połowy zanurzona była w wodzie. Zostawiamy je tak na 15 minut, a następnie odkładamy na miejsce. 

 

No to co z tym piwem?

 

Rośliny potrzebują witamin z grupy B, aby wytwarzać systemy korzenne. Jednym ze sposobów odkrytych w Azji jest podlewanie storczyków piwem, które bogate jest w potrzebne składniki. To podobno tajemnica utrzymania pięknych kwiatów. W przypadku storczyka można wykonać taki zabieg w okresie kwitnienia jednak nie częściej niż raz w miesiącu. W czasie wegetacji, która przypada na okres od grudnia do marca, wystrzegamy się takich dodatków. 

Jeżeli zdecydujemy się na piwny dodatek, należy pamiętać, że podajemy go w proporcji 1:40 l! Jako odżywkę powinniśmy wybrać piwo jasne.

 

Aby zamówić Phalaenopsis z dowozem do domu kliknij TUTAJ.

 

Phalaenopsis w naczyniu z dostawą

Polecane

Storczyk w szkle

Storczyk w szkle

189,00 zł - 259,00 zł
pixel